Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zahrada

Přenechejte péči o svůj komín vždy profesionálům

Komíny jsou nepostradatelnou součástí domácností kdykoliv, kdy je v domácnosti zdroj tepla tvořící spaliny. Bez nich zkrátka nemohou existovat krby na pevná paliva a ani spousta dalších podobných věcí. Rozhodně ale také patří mezi součást domácnosti, kterou mnozí nepříjemně zanedbávají.

To je přitom velký problém, protože dokonalá kondice komínu je naprostým základem pro bezpečnou domácnost. Proto se rozhodně nebojte předat komín do rukou profesionálům, kteří se o něj dokáží dokonale postarat. A to nejen při pozdější údržbě, ale také v rámci jeho výstavby.

Návrh komínu přesně na míru

Práce s komínem není rozhodně žádná legrace, to už asi vyznělo dostatečně. Jednou z nejsložitějších věcí je ale také navrhnutí správného komínu pro vaše konkrétní účely. Je potřeba počítat s tím, že mají různé komíny velice odlišné potřeby a nemusí být tak ideální volbou pro všechny účely, které by vás napadly. Jednou z operací při návrhu komínu je tak výpočet komínového tahu, který jako svůj výstup získá technické parametry, které musí mít komín v rámci svojí prostupnosti k tomu, aby to bylo dostačující podle potřeb a norem.

Mimo toho ale můžete počítat také s tím, že je potřeba myslet i na další důležité parametry. Šíře a tvar komínu je jedním z prvních parametrů, které dokáží jeho vlastnosti doslova dramaticky ovlivnit. Vedle toho je ale neméně důležitý i výpočet výšky komínu, který může do velké míry ovlivnit nejen jeho vlastnosti, ale mimo jiné i to, jak moc spádu ze spalin bude zůstávat na pozemku a jeho okolí. Věcí, kterou nelze ignorovat je také stavba sama o sobě, protože může dát při výstavbě některých komínů jednoduše limity.

I nejlepší komíny potřebují pravidelnou kontrolu

Komíny jsou rozhodně dost citlivé na celou řadu věcí, takže se nevyplatí podceňovat pravidelnou kontrolu. V zákoně je sice revize vypsaná pouze jednou ročně před začátkem topné sezóny, ale měla by ve skutečnosti být tím minimem, které komín dostane. Pravidelná péče jako je vymazání komínu, pravidelné pročištění a měření jeho hodnot, by tak měla být alespoň půlroční záležitost. Proto nutnost těchto operací nikdy nepodceňujte!

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button