Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Připravte svoji domácnost na komfortní a ekonomickou topnou sezónu

Topná sezona dokáže udělat vrásky na čele i majitelům bytů. Pokud máte dokonce dům, tak jsou pochopitelně výdaje za topení mnohem vyšší, než je tomu v případě bytů. Pochopitelně se tak v posledních letech hledí mimo efektivity a komfortu vytápění také na ekonomickou stránku věci. To se hodí kupříkladu nyní, když dochází k plošnému zdražování energií a topných zdrojů.

Kvalitní regulace topné vody v oběhu

Jednou z věcí, jak se můžete dostat do lepších čísel, je kvalitní regulace topné vody. Na vstupu pochopitelně dochází k mísení studené a teplé vody. I když nám nemusí přijít, že by mohlo být efektivnější směšování v několika procentech dlouhodobě efektivní, tak je opak pravdou. Právě dlouhodobá efektivita je důvodem, proč jsou tyto systémy důležité.

O kvalitní a efektivní směšování se tak může starat například ekvitermní regulace. Inteligentní komponenta, která dokáže zvýšit komfort v místnostech díky citlivějšímu odstupňování vytápěné teploty. Zároveň ale efektivnější směšování může znamenat i finanční úsporu.

Základní komponentou jsou tak směšovací ventily

Inteligentní systém, který dokáže dobře odhadnout případné množství studené a teplé vody, je rozhodně velkým plusem. Neznamená to ale, že kompletní výsledek závisí jen na této inteligentní komponentě.

Na začátku všeho tak musí být směšovací ventily. Efektivita ventilu je důležitým faktorem, který může buď umocnit efektivitu systému jako takového, nebo ji naopak snížit. Investice do takových ventilů by tak neměla být nikdy kompromisem a hledět by se mělo na co nejvyšší kvalitu.

Dokonalejší termostatické ventily

Dokonalejším způsobem, jak směšovat studenou a teplou vodu je automatický termostatický směšovací ventil. Tento způsob nabízí ještě mnohé výhody oproti již zmíněným klasickým ventilům pro směšování studené a teplé vody. Efektivita směšování je tady o poznání vyšší a nutné je zmínit i fakt, že ke směšování dochází i s možnými nastavitelnými limity. Na základě toho tak lze ventil použít například i u sprch, kde je i bezpečnostní požadavek na regulaci teploty.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button