Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Dekorace

Starožitná váza: Doplněk, který oživí každou místnost

Málokterý starožitný doplněk je tak snadno kombinovatelný jako právě skleněná, kovová či dřevěná váza. Pokud jste tedy nějakou našli u babičky nebo na půdě, máte obrovské štěstí. V opačném případě vám poradíme, jaký typ vázy si pořídit. A to nejen do jídelny nebo obývacího pokoje ve vašem městském bytě, ale i na chalupu.

Sklo nejen na jídelní stůl

Za nejuniverzálnější můžeme určitě považovat skleněné vázy, které se dají umístit téměř kamkoliv. Dobře vypadají jak na jídelním stole, tak na okně v ložnici nebo na obývákovém konferenčním stolku. Zdaleka ale nemusí být jen průhledné, v minulosti se hodně využívalo barevné sklo, například zelené, vínové či modré

V kamenných i online starožitnictvích, jako je Antikart.cz, tedy seženete všechny varianty. A záleží na vás, jakou vyberete. Možná nakonec nezůstane jen u jedné.

Kov nebo beton vyniknou v minimalistickém prostoru

Industriální charakter těchto váz dokonale kontrastuje s jemností květin. Ať už do nich dáte romantické růže, svěží tulipány nebo čisté lilie, vytvoříte zdánlivě nesourodý celek, který bude skvěle fungovat v menším obývacím pokoji, pracovně nebo například knihovně. 

Stačí je položit na psací stůl nebo malý odkládací stolek. Jen nezapomeňte kromě stylu sladit i barvy a berte v úvahu také velikost starožitné vázy. Čím je větší, tím více prostoru kolem sebe potřebuje.

Dřevo a ratan evokují venkovský či exotický styl

Při zařizování chalupy nebo zimní zahrady se pak budou hodit ratanové, bambusové či dřevěné vázy, které vytvářejí neopakovatelnou atmosféru. Vás i vaše hosty tak alespoň na chvíli přenesou do starých venkovských sídel či exotických krajin. Naopak do moderních bytů a komerčních prostor se příliš nehodí, tam doporučujeme spíše klasické sklo.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button