Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Vyrovnávací nádrž

Hlavní funkcí vyrovnávací nádrže je akumulace vody nebo jiných kapalin za účelem stabilizace tlaku v systému, vyrovnání případných špiček v odběru nebo jako rezerva pro suché období.

Co to je vyrovnávací nádrž a proč ji pořídit

Existuje hned několik druhů vyrovnávacích nádrží, které se liší materiálem, konstrukcí, objemem nebo metodou instalace. Od malých plastových nádob pro domácí použití, přes betonové jímky využívané pro průmysl až po sofistikované systémy s pokročilými řídícími a monitorovacími funkcemi. Volba konkrétního typu vyrovnávací nádrže by měla vždy vycházet z individuálních potřeb uživatele a specifických požadavků na kapacitu a funkčnost systému.

Použití vyrovnávacích nádrží

Vzhledem k šíři možností a potenciálním přínosům, které vyrovnávací nádrže nabízejí není divu, že se stávají stále populárnější volbou pro mnoho lidí a firem. Ať už se jedná o snahu o udržitelnější životní styl, ochranu tepelného čerpadla nebo zvýšení efektivity systému. Vyrovnávací nádrž může být cenným pomocníkem.

Vyrovnávací nádrž se používá v systémech vytápění a chlazení. Zaručuje odpovídající minimální průtok výměníkem a v případě vzduchových tepelných čerpadel zajišťuje adekvátní objem vody pro jejich odmrazování. Omezuje frekvenci spouštění zdroje tepla/chlazení.

Kompaktní akumulační nádrž pro tepelná čerpadla navíc chrání tepelné čerpadlo a zvyšuje efektivitu systému.

Akumulace přebytečného tepla od zdroje

V akumulační nádrži je izolační vrstva, díky které voda zůstává teplá a nevychladne. Teplou vodu lze proto použít později k topení nebo přitápění, aniž by bylo nutné využívat i jiného způsobu vytápění. Akumulační nádrže (zásobníky) slouží k akumulaci přebytečného tepla od jeho zdroje.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button