Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Bioklimatická pergola patří mezi nejmodernější typ zastřešení terasy

Bioklimatické pergoly představují v současné době jeden z nejmodernějších typů zastřešení terasy. Pokud vás láká představa komfortního posezení na terase i během deště, silného větru či ostrého slunečního svitu, pak bude tato hliníková pergola vhodným řešením. A jaké hlavní přednosti bioklimatická pergola nabízí? 

Výhody bioklimatických pergol

Bioklimatické pergoly patří mezi velice oblíbený typ pergol, a to zejména pro svůj moderní vzhled a vlastnosti. Bioklimatické pergoly jsou totiž vyrobeny z hliníku, díky čemuž disponují vysokou kvalitou a dlouhou životností, takže na zahradě vydrží i několik desítek let a bude pořád vypadat jako nová. Navíc hliník patří mezi materiál, který nevyžaduje žádnou údržbu a péči na rozdíl od dřeva. Pro odstranění prachu z hliníkové pergoly pouze stačí jednou či dvakrát do roka použít vysokotlaký čistič či vlhký hadřík. Jedinou nevýhodou bioklimatické pergoly je, že nepatří zrovna mezi levné pergoly. Jejich vyšší pořizovací cenu však převyšují výhody. 

Maximální komfort v každé situaci

Lidé na tomto typu hliníkové pergoly kromě jiného oceňují stahovací střechu. Střechu lze totiž podle potřeby stáhnout, takže v případě, že navazuje na obytný prostor, tak nebude bránit přístupu slunečních paprsků do interiéru.  Pomocí naklápěcích lamel si lze navíc zvolit míru stínění. Mezi výhody stahovací střechy je také to, že umožňuje výhled na oblohu a nabízí možnost opalování přímo pod pergolou, což pevná střecha nabídnout nedokáže. 

Ovládání pomocí telefonu

Modernost bioklimatických pergol spočívá také ve snadném a pohodlném ovládání lamel, které můžete ovládat pomocí dálkového ovládače anebo pomocí aplikace v telefonu či jiném elektronickém přístroji v rámci napojení na chytrou domácnost. Pro zajištění vyššího komfortu lze navíc pergolu doplnit o řadu dalších funkčních doplňků, jako je LED osvětlení, infrazářiče či ZIP screenové rolety. Stejně jako ovládání lamel lze napojit na chytrou domácnost i zmíněné doplňky.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button