Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
ZahradaBydlení

Grilování masa s americkými grily pro pomalou přípravu

Americké grily získávají stále větší popularitu a stávají se nedílnou součástí zahradních párty a profesionálních kuchyní. Na rozdíl od tradičních grilů, které se používají při vysokých teplotách, smokery umožňují pomalou přípravu masa po několik hodin při nízkých teplotách, čímž se zajišťuje vynikající chuť.

Smokery jsou vyrobeny z kvalitní oceli a mají speciální konstrukci s uzavřeným ohništěm a oddělenou komorou pro maso. Dřevo se umisťuje do samostatné komory (topeniště) a pomocí systému ventilace se reguluje teplota v grilu.

Mezi nejoblíbenější druhy smokerů patří například texaské, které jsou největší a umožňují grilování velkých kusů masa, jako je celá vepřová plec nebo hovězí hrudí.

Jedním z českých výrobců smokerů je také společnost Modulary Pits. Tento výrobce nabízí profesionální americký gril s možností modulárního přizpůsobení. Jsou navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám domácích kuchařů i profesionálních šéfkuchařů. Americký gril od Modulary Pits se vyznačuje kvalitním materiálem, ruční výrobou a inovativními funkcemi.

Srovnání klasických a amerických grilů

Texaské smokery a klasické grily představují dvě zcela odlišná zařízení určená pro přípravu jídla.

Klasický gril je navržen pro rychlé grilování při vysokých teplotách. Grily obvykle disponují otevřeným ohništěm, kde se nachází grilovací plocha, na níž se připravují pokrmy. Maso se na grilu připravuje prostřednictvím přímého ohřevu pomocí uhlí nebo dřeva, přičemž grilování trvá obvykle jen několik minut.

Na druhou stranu, texaské smokery jsou určeny pro pomalé a nízkoteplotní grilování. Smokery jsou uzavřené a disponují odděleným ohništěm a komorou pro maso. Při přípravě masa se využívá kouře a tepla. Grilování v americkém grilu může trvat několik hodin až celý den, v závislosti na druhu masa a velikosti kusu.

Vzhledem k rozdílům v použitých technologiích a způsobech přípravy jídla je obtížné přímo srovnávat texaské smokery a klasické grily. Výběr mezi nimi závisí především na preferencích a potřebách kuchaře a také na konkrétní příležitosti, při které bude zařízení využito.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button