Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Kutilství

Je lepší plast, nebo kov? Vybíráme kabelové příchytky

Kabelové příchytky jsou naprosto nezbytným pomocníkem v boji se změtí kabelů. Jaký materiál ale vybrat? Na to se podíváme v tomto článku.

Kabelové příchytky jsou vyráběny v celé řadě různých provedení. A to nejen co se týče stylu, ale také vybraného materiálu. V následujících řádcích vám proto ukážeme, které příchytky na kabel pro vás budou ty nejlepší.

Kovová příchytka

Úplně první materiál, který většinu lidí ihned napadne, je pochopitelně kov. Ten nás provází doslova celou moderní historií. A není se čemu divit, že se používá až do dnešních dní. Díky svým unikátním vlastnostem totiž dokáže nabídnout zajímavé služby i moderním lidem. A to například v podobě pevných a kvalitních příchytek.

Příchytky na kabely vyrobené z kovu jsou zpravidla velice pevné. Jakmile je upevníte, jedná se o permanentní upevnění, které snadno vydrží i několik desítek let. Kovové materiály si totiž dokáží hravě poradit s povětrnostními podmínkami i špatným počasím. Počítejte ale s tím, že se to podepíše na jejich vzhledu. Kov po delším vystavování vodě začne podléhat korozi, což by pro někoho mohl být zásadní problém. To se ale dá poměrně snadno vyřešit dobrým povrchovým ošetřením a pravidelnou péčí.

Náhrada v podobě plastu

Příchytka na kabel ovšem nemusí být vyrobena jen z kovu. Velice populární jsou plastové příchytky. Jejich vlastnosti jsou sice odlišné, ale v podstatě identické s výše zmiňovaným kovem. Jediný rozdíl je v jejich tvárnosti a pevnosti. I když se to na první pohled nemusí zdát, většina plastových příchytek na kabely je velice pevná. To znamená, že dokáže udržet stejnou váhu kabeláže jako kovové příchytky.Kde ale plastové kabelové příchytky na kabely jasně excelují, to je povrchová úprava a odolnost vůči špatnému počasí. Plasty bez problémů zvládnou i husté deště a poradí si i se sněhem. To vše bez jakéhokoliv většího a viditelného poškození. Za jednu cenu tak získáte skvělou kabelovou příchytku, která vám vydrží dlouhé roky krásná a nepoškozená.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button