Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Kutilství

Na co si dát pozor při montáži plastových oken

Kategorie plastových oken je v současné době ve specializovaných e-shopech velmi žádaná. A je pravdou, že už se najde jen poměrně málo moderních domů, které plastová, dřevěná eurookna, nebo hliníková okna nemají. Jejich přínosy pro stavbu a energetické úspory doslova volají po tom, abyste je měli i vy. V tomto článku si popíšeme, na co si dát pozor při samotné montáži plastových oken, nebude se tedy jednat přímo o návod na to, jak postupovat, ale spíše o důležité tipy, díky nimž se v budoucnu vyvarujete některých nepříjemností.

  • Velice důležité je provedení připojovací spáry. Především by měla být po celém svém obvodu vzduchotěsná, aby nepodléhala vlivům změn teplot a vlhkosti. Nikdo nechce, aby měl uvnitř plesnivějící či mokrá plastová okna. Prodej samotný je již prvním krokem, kdy byste se o možnosti provedení spár měli zajímat. Izolační materiál musí dokonale vyplňovat spoj, aby bylo dosaženo kvalitní izolace zvukové a samozřejmě tepelné.
  • Připojovací spára má být provedena tak, aby těsnila proti různým klimatickým jevům, hlavně tedy proti náporu větru a deště. To samé je nutné zajistit u parapetu plastového okna. Montáž musí být komplexní a profesionální, proto vybírejte firmu, která nabízí nejen plastová okna na prodej, ale také jejich instalaci a má s tím dlouhé zkušenosti. 
  • Dále dejte pozor na instalaci nosných podložek, které zajišťují přenášení zatížení hmotnosti plastového okna. Okenní rámy se proto připojují s pomocí speciálních kotev, nebo hmoždinek, určitě by neměly být použity například hřebíky. 
  • Montáž plastového okna se nemusí jevit jako až tak složitá, ale chce to určité zkušenosti. Vybírejte plastová okna na prodej, která díky kvalitnímu provedení rámových profilů budou konstrukčně dobře „spolupracovat“ se samotnou stavbou. Pro tento účel se velice často používají distanční podložky.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button