Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Před opařením horkou vodou během sprchování vás může ochránit jedna užitečná součástka

Opařit se během sprchování horkou vodou je nejenom nepříjemné, ale i nebezpečné. Teplota vody v instalacích totiž kolikrát dosahuje až 70 ºC, což pro představu odpovídá čaji nebo kávě jen tři minuty po zalití. Předejít neštěstí lze přitom zapojením jedné sofistikované součástky.

Pokud nejste instalatér, tak možná pojem termostatický směšovací ventil slyšíte poprvé. Není ale, za co se stydět. Rádi vám přiblížíme, co všechno tahle součást vodovodní instalace dovede a že toho není málo. Ochrana před opařením horkou vodou je totiž jen jednou z několika výhod, kterou vám její zapojení přinese. Předejít můžete i poškození spotřebičů a systému podlahového vytápění, který je k náhlému zvýšení teploty vody podobně náchylný jako citlivá lidská pokožka.

Na prvním místě je vždy zdraví a bezpečnost

K náhlé změně teploty vody, ať už ve sprše, vaně nebo kohoutku umyvadla, může dojít vlivem ztráty tlaku v přívodu vody. V nečekaný moment tak může začít téct pouze studená nebo příliš horká voda. Teplota vody v instalacích dosahuje až 70 ºC, což je dost na způsobení nebezpečných popálenin, vůči kterým jsou náchylné hlavně děti. Termostatické směšovací ventily dovedou takové nehodě předejít. Jejich princip spočívá v tom, že se v případě ztráty tlaku uzavřou dříve, než na vás začne téct pouze horká nebo studená voda. Jejich reakční doba je pouhá 1 sekunda.

Ekologie a úspora pitné vody

Ekologie není jenom trend moderní doby. Úspora pitné vody má skutečný vliv na životní prostředí, ve kterém žijeme. Termostatický ventil vám zajistí, že nebudete muset odpouštět studenou nebo teplou vodu, ale hned vám poteče voda o požadované teplotě. Tímto způsobem ušetříte nejen přírodě, ale i vaší peněžence. Nehledě na to, pokud je vás v rodině více nebo chcete-li snížit náklady u komerčního objektu, kde bývá spotřeba vody řádově vyšší.

Co dalšího termostatický směšovací ventil dovede

Pro přehlednost přinášíme seznam všech výhod směšovacího ventilu:

  • ochrana před opařením horkou vodou
  • udržení komfortní teploty vody
  • úspora vody (snížení nákladů domácnosti a ochrana životního prostředí)
  • ochrana systému podlahového vytápění před nečekaným zvýšením teploty
  • ochrana spotřebičů před přehřátím horkou vodou

Ať už je vaší motivací bezpečnost, životní prostředí nebo finance, termostatický směšovací ventil by ve vašem vodovodu neměl chybět.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button