Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Kutilství

Jaké nástroje budete potřebovat ke stříhání plechů?

Stříhání plechů můžete být úžasná zábava. Tedy alespoň v případě, když budete mít všechny potřebné nástroje. Co k tomu tedy budete potřebovat? 

Ruční stříhání plechů často není tak kvalitní jako to strojové. Člověk přece jen není tak rychlý a přesný, jako jeho robotičtí kolegové. I s vlastníma rukama se ale dá vykonat spousta kvalitní práce. A v tomto článku vám ukážeme, jaké nástroje k tomu budete vlastně potřebovat.

Úhlová bruska

Pokud použijete tento nástroj, nejedná se technicky o stříhání. Spíše řezání. Ale na druhou stranu si s jeho pomocí ušetříte spoustu práce. Úhlová bruska nabízí maximální volnost a možnost vedení řezu i do větší hloubky. To ale u plechů zpravidla nebudete potřebovat. Dávejte si ale pozor na vznikající jiskry. Kvůli nim by se totiž mohl vznítit hořlavý materiál a způsobit vám další nepříjemnosti.

Nůžky s úzkými čelistmi

Základní pomůckou pro stříhání plechů jsou samozřejmě nůžky. Dobře nabroušené nůžky s úzkými čelistmi přitom vynikají vysokou pracovní rychlostí. Díky ostrým čelistem je možné rychle odřezávat materiál, a to bez jakékoliv další deformace, která by ho mohla znehodnotit. Oproti úhlové brusce jsou okraje střihu čisté. To znamená, že zpravidla nebude potřeba další povrchová úprava. Navíc nevzniká nebezpečí koroze, což je rozhodně další velký bonus.

Obráběcí nůžky

Obráběcí nůžky se oproti nůžkám z úzkými čelistmi liší především v síle. Můžete je tedy použít ke stříhání velmi tlustého materiálu. Pohodlně s ním ustřihnete části trapézových, vlnitých nebo tabulkových profilu. A to bez jakékoliv deformace. Jsou tedy naprosto dokonalé pro přesné stříhání, a to i v případě, že budete potřebovat vystřihovat křivky. Záleží ale jen na vás, po jakém pomocníkovi sáhnete. V domácí dílně si pohodlně vystačíte s klasickými stříhacími nůžkami.

Další nabízené produkty:

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button