Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Jaký komín vybrat pro pasivní dům? 

Komín patří mezi neodmyslitelnou součást pasivních a nízkoenergetických domů, jelikož zajišťuje vývod spalin při vytápění. Najít vhodný komínový systém však nepatří mezi jednoduché záležitosti. Pokud se chystáte na stavbu či rekonstrukci komínu pro pasivní dům, pak vám přinášíme tři druhy komínů, které najdou uplatnění v pasivních domech. V článku jsou zároveň uvedeny jejich hlavní výhody.

Komín s integrovaným krbem

Mezi vhodný komín pro nízkoenergetický dům patří komín s integrovaným krbem od výrobce METEOR, který byl pro tento účel speciálně navržen a umožňuje regulaci výkonu v rozmezí 2,5 – 6,7 kW. Pro Tento typ komínu je charakteristický především svým jedinečným a elegantním vzhledem, který bude v domě působit jako dominantní prvek. A navíc v interiéru nezabere mnoho místa, jelikož z prostoru ukousne pouze 0,19 m2 plochy.

Prefabrikovaný komín 

Dalším vhodným typem komínu pro pasivní dům je prefabrikovaný komín, jehož největší předností je snadná a rychlá montáž. Orientační doba montáže činí zhruba hodinu až hodinu a půl, díky čemuž budete moci komín brzo využívat. Prefabrikovaný komín je vždy vyráběn pro konkrétní stavbu, takže bude přesně pasovat do domu. Instalace pak probíhá pomocí jeřábu, Předností prefabrikovaného komínu je i vysoká kvalita a dlouhá životnost. 

Nerezový komín

Posledním vhodným typem komínu pro nízkoenergetický dům jsou nerezové komínové systémy. Nerezové komíny jsou též charakteristické rychlou a snadnou montáží bez nutnosti mokrého procesu. Uplatnění najdou nejen u novostaveb, ale i při rekonstrukci domu. Nerezový komín lze využít i u staveb, kde je potřeba vybudovat komín dodatečně. 

Nerezové komíny lze instalovat uvnitř domu, připevnit k fasádě či postavit zcela samostatně. Charakteristickou vlastností nerezových komínů je také jejich dlouhá životnost a elegantní vzhled, díky kterému se komín stane dominantním prvkem domu v případě venkovního umístění. 

Potřebujete-li zajistit komín pro nízkoenergetický dům, pak se neváhejte obrátit na společnost Skorsten, která vám nabídne ideální řešení pro váš dům a o vše postará.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button