Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Rekuperační jednotky pomohou s čištěním vzduchu v domech i bytových jednotkách

Rekuperační jednotky jsou jedním z technologicky vyspělých způsobů, jak můžeme zdokonalit výměnu vzduchu v nemovitostech. Oproti mnohým ventilacím jsou rekuperační jednotky mnohem jednodušším a technologicky dostupnějším řešením.

Donedávna se rekuperační jednotky instalovaly především do domů, ale v poslední době mohou mnohé menší moduly plnit svoji úlohu také v bytových jednotkách. Mimo mnohých jiných věcí je rekuperační jednotka také vhodnou volbou pro taková místa, kde mohou vznikat jenom drobné nerovnováhy v nemovitostech, jako jsou tepelné mosty nebo mokré stěny. 

Rekuperace do domů pomůže s lokálními problémy

A právě problémy, které jsme zmínili o několik řádků výše, se dost často vážou nejen se staršími, ale také s aktuálními nemovitostmi. Tepelný most je místem, kde dochází k výměnám tepla na velice malém prostoru. Často může jít o konstrukční vadu v nemovitosti, nebo zkrátka jenom špatné těsnění a izolace kolem nemovitosti.

V těchto případech vám rekuperační jednotky Pardubice mohou nabídnout řešení problémů, které mohou vznikat. Jedním z častých problémů je právě tvorba mokrých map na stěnách, která může končit lokálními plísněmi.

Zlepšení vlhkosti v bytových jednotkách

Mnohem častěji se ale potýkáme s tím, že jsou takové podmínky v bytech. Především kolem oken ve starších stavbách často bývá problém s tím, že se tvoří plísně a mokré oblasti. Opravdu malý předěl mezi teplotami může jednoduše tvořit vysoký rosný bod, kde se bude vlhkost zdržovat v mnohem větší míře. Řešením je rekuperace do bytu Pardubice, která vám nabídne okamžité řešení těchto nepříjemností.

Nepřicházíte přitom o žádné teplo

Rekuperace funguje na výměně venkovního kvalitního vzduchu a vnitřního odpadního. Většina lidí si ale myslí, že bude lokálně klesat teplota. A to je právě velký rozdíl, který rekuperace dokáže vyřešit. Kvalitní rekuperace Pardubice totiž obsahuje pasivní výměník tepla, většinou měděný. Vzduch tak při procházení z obou stran předává ve výměníku teplo a díky tomu se ohřívá do bodu, kdy nedokáže snížit, jakkoliv teplotu uvnitř nemovitosti. 

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Zkontrolujte také
Close
Back to top button