Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Na co si dát pozor při koupi krbových kamen?

Krbová kamna mohou být naprosto dokonalým designovým doplňkem. Jestliže si ale při jejich výběru nedáte záležet, může se vaše vášeň rychle obrátit proti vám.

Krbová kamna se mohou stát ozdobou nejen vašeho obývacího pokoje. Než ale vytáhnete svoji kreditní kartu a některé si koupíte, přečtěte si tento článek, Ukážeme vám v něm totiž, na co byste si při jejich výběru vlastně měli dát pozor.

Základem je výkon

Základní vlastností každých krbových kamen je jejich výkon. Abyste ale mohli určit, jak výkonná krbová kamna ale vlastně budete potřebovat, potřebujete znát podrobné informace o vytápěném prostoru. Jde především o tepelné ztráty, velikost vytápěného prostoru a hlavní zdroj vytápění domu. Na základě těchto informací sestavíte jednoduchý vzoreček, kde vynásobíte objem vytápěného prostoru hodnotou tepelné ztráty. Tímto způsobem získáte výkon v kW, který budete pro vytápění potřebovat.

Stojící, nebo zabudovaná?

Nejde jen o to, jak vlastně kamna budou vypadat. Volně stojící krbová kamna mohou být v některých případech praktičtější, protože je budete moct v případě potřeby přenést do jiných prostor. O něco levnější variantou je ale často doplnění fasádního komína o zabudovaná kamna. Rozhodně se ovšem nejedná o něco jednoduchého. Instalace krbové vložky je poměrně náročná a musí ji provést profesionálové. V opačném případě by mohlo dojít k poškození nejen samotné krbové vložky, ale také komína.

A co příslušenství?

U krbových kamen se neobjedete ani bez vhodného příslušenství. Tedy obejdete, ale jejich používání nebude tak pohodlné. Jestliže si chcete užít mnohem vyšší komfort, sáhnete například po vysavači na popel, speciální rouře, izolační desce nebo krbovém nářadí. To vám pomůže snáze ovládat váš kotel a také plamen, aniž byste museli riskovat zdraví.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button