Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Kutilství

Proč odvážet staré elektrospotřebiče do sběrny?

Spousta lidí má stále ve zvyku nechávat staré a nefunkční elekrospotřebiče v domácnosti. Pokud byste je odnesli do sběrny, možná by mohly ještě pomáhat.

Recyklace v České republice funguje poměrně dobře. Za některé suroviny dokonce dostanete zaplaceno, pokud jich do sběren donesete dostatek. Výkup autobaterií Plzeň tedy slouží jako odměna pro všechny, kteří se snaží udržet naši planetu čistou.

Elektrospotřebiče jde oživit

Jak ale taková recyklace funguje? Je velký rozdíl mezi tím, jestli navštívíte výkup elektrobaterií v Plzni, nebo vyrazíte do sběru s elektrospotřebiči. Spousta lidí totiž nefunkční spotřebiče stále skladuje u sebe doma, i když jim tam nejsou k žádnému užitku. Právě naopak. Přitom ve správných rukou by z nich mohly vzniknout skvělé věci.

Některé elektrospotřebiče se totiž ještě dají využít. Možná nepůjdou opravit, ale některé součástky mohou posloužit jako náhradní díly. I když se z nich ale nedá nic vytěžit, stále mohou posloužit dobrému účelu. Po demontáži se totiž rozdělí suroviný získané z těchto spotřebičů do příslušných košů a dále se využijí. Například k výrobě recyklovaného plastu, nebo také k roztavení a vytvoření předmětu zcela nového.

Spousta recyklovatelného materiálu

Vždyť jen z takového počítače se dá vytěžit celá řada užitečných surovin. Jednotlivé komponenty totiž obsahují hliník, měď nebo zlato, které je možné i v malých částech extrahovat. Měď, hliník a další kovy pak ve spojení s materiálem z dalších počítačů může využít někdo jiný.

Recyklování se zkrátka vyplatí. Staré elektrospotřebiče nemusí ležet u vás doma. Stačí je zavést do sběrny a nechat místní pracovníky, aby vykonali svoji práci. Z některých výrobků se opravdu dá dostat velké množství materiálu, který by bylo škoda jen tak zahodit. Myslete na to, až příště odložíte nefunkční autobaterii nebo elektrospotřebič do garáže.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button