Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Kutilství

Proč využít kabelové příchytky namísto standardních elektrikářských lišt?

U elektrotechnických rozvodů patří mezi jednu ze zcela nejdůležitějších vlastností to, aby byla neustále uchovávána v dobré kondici. Pokud není taková síť udržovaná v přehledném a bezpečném stavu, tak si minimálně říkáme o bezpečnostní problémy s často velice nepříjemným přesahem.

Přitom organizace elektrotechnických rozvodů nemusí být v žádném případě ničím, co by jinak bylo extrémně náročné, nebo dokonce nereálné na zrealizovaní. A to platí dvojnásob v době, kdy už se nemusíme spoléhat jenom na elektrikářské lišty, ale máme i mnohá další eventuální řešení problémů.

Extrémně jednoduchá montáž

Kabelové příchytky mají rozhodně jednu ze svých největších výhod v tom, že je jejich montáž extrémně jednoduchá. U samotné lišty musíme neustále měřit její přesné naklonění, aby nebyla křivá, trefovat se do přesných děr a v případě jejího přešroubování nás čekají i mnohé vysprávky. Jenže vedle toho jsou kabelové příchytky extrémně pohodlnou variantou.

Jediné, co potřebujete je vyhloubení dostatečně široké dírky podle daného typu příchytky. Stačí jen vyvrtat a nepotřebujete žádné hmoždinky navíc. Každá příchytka na kabely totiž disponuje samonosným systémem, který víceméně hmoždinku simuluje. I přesto, že je potom stoprocentně stabilně uložená ve zdi, je přitom příchytka vždycky demontovatelná jedním vytažením ze zdi. Nečekají nás tak rozhodně velké díry, které po vytažení hmoždinek standardně zůstávají.

Elegantní řešení na povrchu

Mnohým se navíc standardně používané elektrikářské lišty nemusí zamlouvat svým designem, což není v žádném případě překvapení. Vedle toho jsou příchytky na kabely velice elegantním řešením, které vám nabízí možnost se popasovat s potřebou organizovat své elektrikářské rozvody, s elegancí. Standardně si můžete vybírat z celé řadě provedení příchytek, které jsou rozdílné především v tom pro kolik kabelů jsou. Není tak problém v rámci příchytky na kabely vést v jeden moment například pět kabelů, a ty potom rozbočit do jednotlivých větví. Přitom stačí jen do pokračování zakoupit příchytku pro menší počet kabelů, a i jednotlivé větve budou pevně uchycené podle vašich potřeb.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button