Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Dekorace

Šípky jako neobyčejně krásná přírodní dekorace

S články o šípkách jako by se roztrhl pytel. Dočteme se, jak, kdy a kde šípky sbírat, jak z nich uvařit marmeládu, připravit šípkové víno nebo uvařit léčivý čaj plný vitamínů. Šípky však nemusí sloužit pouze ke konzumaci. Mohou se stát i nádhernou přírodní dekorací. Pojďme si tedy ukázat, jak můžete pomocí obyčejných šípků neobyčejně vyzdobit svůj interiér.

V jednoduchosti je krása

Stačí na vycházce natrhat pár větviček šípkového keře a zbavit je listí. Větvičky se šípky pak jednoduše vložit do vázy nebo sklenice a postavit na stůl, parapet či jiné místo. Nádoba s větvičkami musí samozřejmě zůstat bez vody. Větvičky postupně uschnou, šípky na nich zůstanou nádherně červené.

Šípky, mochyně, jeřabiny, hložinky, kaštany, žaludy a mech

Pokud si nelibujete v minimalismu a jednoduchosti, zakomponuje do větší sklenice mech s větvičkami šípků a přidejte další plody podzimu, klidně i jiné, než jsou uvedeny v nadpisu. Získáte tak zdobnější variantu k té první, minimalistické.

Dárek nebo ozdoba na zavěšení

Jen tak pro radost můžete své malé dceři vyrobit šípkový náhrdelník a náramek. Jednoduše navlékněte šípky na pevnou nit nebo vlasec jako korálky. Uvidíte, kolik malému děvčátku uděláte radosti!

Když už budete v tom navlékání, nepřestávejte, jen zvolte k navlékání drátek. Ten pak můžete ohýbat do různých tvarů – kruh, trojúhelník, čtverec nebo třeba srdce. Hotové dílo ještě přizdobte, klidně jen mašličkami nebo ozdobnou stuhou, přidejte něco na zavěšení a ozdobte třeba vstupní dveře svého bytu.

Tmavé proutí a rudé šipky – nádherná kombinace pro věnec

Jak si šípkový věnec vyrobit? Stačí si předchystat (uplést) věneček z proutí a prošpikovat ho šípkovými větvičkami. Než se na ně vypravíte, nezapomeňte si s sebou kromě košíku vzít také ostré nůžky a rukavice, abyste se nepopíchali o trny. Věneček můžete ponechat ozdobený jen šípkovými plody, můžete však přidat třeba i krásné rudé jeřabiny a další vhodné podzimní plody.

Milena

Tak to jsem já. Milena. Ta, co píše.

Související články

Back to top button