Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Zátěžové koberce jsou vysoce odolnou podlahovou krytinou

Zátěžové koberce patří mezi oblíbenou podlahovou krytinu, jelikož jde o elegantní druh podlahové krytiny, která zároveň dokáže odolávat vysoké zátěži a vydrží bez známek opotřebení i několik let.  Často se tak lze setkat se zátěžovými koberci v kancelářích, hotelech, na úřadech a všude tam, kde je třeba zajistit odolnou podlahu. Vhodné jsou však i do domácností, zejména do předsíně, chodby či na terasu. 

Vlastnosti zátěžového koberce

Typickou vlastností zátěžových koberců je jejich vysoká odolnost. Na rozdíl od jiných podlahových krytin totiž dokáží zátěžové koberce odolávat těžkému nábytku, dámským podpatkům, kolečkovým židlím, nečistotám, vlhkosti atd. Avšak vysoká odolnost není jedinou charakteristickou vlastností zátěžových koberců. Zátěžové koberce jsou také charakteristické dlouhou životností, splňováním bezpečnostních a požárních norem a širokým barevným provedením. Z tohoto pohledu jde tak o druh podlahové krytiny, který se hodí do různých prostorů.  

Zátěžové koberce nabízí mnoho výhod

Zátěžové koberce navíc přináší do prostoru i mnoho výhod, které z nich činí populární podlahovou krytinu. Mezi hlavní přednosti patří jejich snadná údržba a pohlcování prachu ze vzduchu, čímž vytváří vhodné klima v místnosti. Zátěžové koberce také absorbují hluk a zlepšují akustiku prostoru. Kromě jiného jsou charakteristické udržováním tepla v místnosti, jelikož fungují jako tepelná bariéra a lze tak díky nim ušetřit za vytápění. 

Jak vybrat vhodný zátěžový koberec? 

Zátěžové koberce se dělí do mnoha kategorií dle různých kritérií. Avšak při výběru zátěžového koberce je vhodné se zaměřit především na míru či stupeň jejich odolnosti. Dle stupně odolnosti se dělí zátěžové koberce do tří kategorií, a to na polozátěžové, vysokozátěžové a extrémně zátěžové. Stupeň jejich odolnosti určuje jejich vhodnost umístění do daného prostoru. Před výběrem je tak potřeba vědět, kam chcete koberec umístit. Polozátěžové koberce jsou ideální zejména do bytů a vysokozátěžové či extrémně zátěžové se pak hodí zejména do komerčních prostor.  

Dále je vhodné při výběru zátěžového koberce vzít v úvahu výšku a hustotu vlasu, kde obecně platí, že hustší koberce jsou kvalitnější a koberce s nejnižším vlasem jsou snadnější na údržbu. Nakonec by neměla být opomenuta ani správná volba barvy koberce s ohledem na prostor, kde bude koberec umístěn. 

Levné zátěžové koberce najdete v kamenných prodejnách Koberce BRENO či v jejich internetovém obchodě. 

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Zkontrolujte také
Close
Back to top button