Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bydlení

Získejte pro domácnost automatické a vysoce efektivní vytápění

Efektivní a automatizované vytápění domácnosti je jednou z věcí, která by měla být v moderních domácnostech naprostou povinností. Dlouho se v tomto ohledu uživatelé bavili především o co největším pohodlí. 

Jenže ve světle posledních měsíců se začíná myslet i tím směrem, aby docházelo k co nejefektivnějšímu a zároveň i nejšetrnějšímu vytápění, jaké je vůbec možné. Mnohdy ale dosažení takového cíle rozhodně nemusí být pouze otázkou ohromných investic, ale mnohdy i sady drobnějším a přístupnějších komponentů.

Optimalizujte vnitřní teplotu ekvitermní regulací

Jednou ze základních věcí pro pohodlí i efektivitu vytápění, je orientace podle venkovních teplot. Respektive je velice důležité myslet na to, aby se vnitřní teplota aktivně pohybovala podle toho, jak moc je rozdílná ta venkovní. O to se přitom stará ekvitermní regulace, která dokáže na základě venkovní teploty ovlivňovat stav vytápění ve vnitřku nemovitosti.

Kvalitní směšování vody je základem

Vytápění nefunguje zkrátka tak, že dojde k vyhřátí vody jen na nějakou úroveň. Extrémně důležitou záležitostí je v tomto ohledu směšování vody. Teplá voda na určitou teplotu se konzistentně ohřívá, ale posléze se zároveň míchá s vodou studenou, čímž dojde vytápění k cílené teplotě. Tyto komponenty se nazývají směšovací ventily.

Ve své základní verzi se jedná opravdu o dost jednoduché komponenty, které zkrátka dokáží fungovat jako směšování dvou zdrojů, ale dokonce není žádnou vzácností také trojcestný ventil s kvalitním směšováním rovnou ze tří směrů. To vše je sice hezké, ale při takovém procesu bychom potřebovali, aby byl směšovací ventil řízený servopohonem nebo něčím podobným, co jej dokáže aktivně regulovat k dosažení teploty.

Přesná teplota už od samotného směšování

Náklady za tyto komponenty si ale lze ušetřit tím, že použijete směšovací ventily s pokročilými vlastnostmi. Jednou z těchto komponent je termostatický směšovací ventil ATM, který dokáže samostatně regulovat směšování vody na základě zabudovaného termostatu. Ten je pochopitelně programovatelný, takže za jeho pomoci můžete dojít ideálnímu poměru teploty v topném obvodu.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button