Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Dekorace

Inspirace pro obývací pokoj

Pokud zařizujete byt či dům, zcela jistě bude jeho součástí obývací pokoj. Někdo se spokojí s tuctovým obývákem vybaveným nábytkem z letáku, někdo se rád seznámí s neotřelými inspiracemi a přijme je za své. Čemu dáte přednost vy?

Rozmístěte nábytek v obývacím pokoji netradičně

Než se pustíte do nakupování a zařizování, vše si nejprve dobře naplánujte. Pečlivě zvažte, kam co postavíte, do jakých barev hodláte obývací pokoj ladit. Doba, kdy dominantou každého obýváku byla stěna s televizorem a před ní sedací souprava, je dávno pryč. Nebojte se popustit uzdu fantazii, nebojte se nábytek rozmístit netradičně. Jak? 

  • Vytvořte si v obývacím pokoji odpočinkový kout, který bude sloužit ke čtení a povídání s přáteli či rodinou, ale bez televize
  • Sedací soupravu můžete situovat pod okno a doplnit ji křesly tak, aby sezení v nich poskytlo příjemný výhled z okna. Mezi křesla umístěte designový konferenční stolek.

Sedací souprava v obývacím pokoji? Určitě ano!

V málokterém obývacím pokoji nenajdeme sedací soupravu. Jakou ale zvolit? Pokud jde o výběr barvy, postupujte následovně. Upřednostníte-li v obývacím pokoji nábytek nenápadných barev, s barvou sedačky se odvažte. Nebojte se červené, zelené ani oranžové.

Ujasněte si, co od nové sedačky očekáváte. 

  • Máte pokoj pro hosty? V tom případě nebudete potřebovat rozkládací sedačku. V opačném případě ano. Kde jinde byste nechali čas od času přespat třeba tchýni? 
  • Malý byt si logicky zaslouží sedací soupravu s úložným prostorem, do kterého se vejdou deky, polštáře, případně sezónní oblečení.

Obývací pokoj- barvy a doplňky

V obývacím pokoji se musíte cítit příjemně. Tomu by měly odpovídat i správně zvolené barvy. Bytoví architekti tvrdí, že pohodovou atmosféru obývacího pokoje navodí hnědá barva. Zatímco zelená a světle červená podpoří i dobré trávení nedělního oběda, oranžové barvě byste se měli rozhodně vyhnout. Při sledování oblíbeného seriálu by vás rušila.

Samozřejmostí každého obývacího pokoje by měly být koberečky, polštářky, lampičky, záclony, závěsy a další bytové doplňky. Neváhejte je obměňovat podle ročních období, případně podle nálady.

MK Redakce

Přinášíme Vám řadu tipů a triků ze světa bydlení a zahrady. Píšeme o vychytávkách jak zútulnit Vaši zahradu se správným nářadím. Nechte se inspirovat i vy!

Související články

Back to top button